Write on piątek, 06 sierpień 2010 Opublikowano w: Modern Warfare 2

cod

Odejścia pracowników z Infinity Ward nie stanowiły dużego problemu dla Activision. Na biurku władz firmy pojawiło się ponad 5 tysięcy chętnych na wolne stanowiska w Infinity Ward oraz dla nowego studia powiązanego z serią Call of Duty "Sledgehammer".

 

"Marka Call of Duty to nasze największe dobro w dziedzinie rozrywki"  nie ukrywał Thomas Tippl, dyrektor ds. operacyjnych Activision. Według Tippl’a potwierdzeniem tego zdania ma być wynik otrzymanych zgłoszeń na stanowiska IW oraz Sledgehammer.

"To dla nas ważne, by wzmocnić inwestycje w tej sferze. Będziemy nadal zapewniać marce utalentowanych pracowników i odpowiednie zasoby" - dodał Tippl.

To było do przewidzenia, że Activision zatrudni nowych pracowników. Tylko czy aby tej marce wyjdzie to na dobre ?

Write on piątek, 05 marzec 2010 Opublikowano w: Modern Warfare 2

Serwis IGN opublikował pełną treść pozwu sądowego, z którego wynika, że Activision zmusza twórców Modern Warfare do tworzenia kolejnych Call of Duty!

Zampella i West oskarżają swoich byłych pracodawców o chciwość i arogancję .Jak się okazuje Zapella i West wcale nie chcieli rozpocząc prac nad Modern Warfare 2 ! To Activision pod dowództwem Bobby’ego Koticka wymusiło kolejną odsłonę Call Of Duty.

Obaj panowie zarzucają Activision, że wyzyskuje Infinity Ward i żeruje na ich popularności. Jak widać konflikt coraz bardziej się zaognia, a koniec afery ciągle się oddala...

Write on piątek, 05 marzec 2010 Opublikowano w: Modern Warfare 2

West i Zapella żądają co najmniej 36 milionów dolarów odszkodowania i wypłaty zaległych honorariów. Jednocześnie obaj panowie pragną odzyskać kontrolę nad marką Modern Warfare, która  obecnie należy do Activision.  Przedstawiciele Activision uważają, że pozew jest "bezpodstawny".

W tym samym czasie do prasy wyciekła wewnętrzna notka Activision, która opisuje listę dokumentów przygotowywanych na przyszłą rozprawę sądową. Wśród zapisków dotyczących projektów Inifnity Ward (m.in. Modern Warfare 3) jest tam także informacja, iż West i Zampella prowadzili rozmowy z innymi firmami, włączając w to także Electronic Arts, głównego konkurenta Acti.

Przypominamy, że obaj panowie współpracowali już z Electronic Arts przy okazji produkcji Medal of Honor: Allied Assault. Odeszli oni z EA zakładając Infinity Ward.