Problem z multiplayer na PS4

O wszystkim co dotyczy Call of Duty: Black Ops 3. Plotki, domysły...

Moderator: Global Moderator

40stopni
Szeregowy
Szeregowy

Problem z multiplayer na PS4

Postautor: 40stopni środa, 11 stycznia 2017, 11:32

Witam,
kupiłem płytkę black ops 3 na ps4 gra się fajnie ale znalezienie gier w trybie multiplayer jest katorgę jeszcze większą katorgą jest znalezienie gier jeśli szukasz gier z kimś w drużynie. Mam wrażenie że szuka mi gier w obrębie kilkuset kilometrów i to koniec. Ciągle trafiam na te same osoby już je na pamięć znam!!
Ma może ktoś taki problem? A może ktoś rozwiązał ten problem?

Pozdrawiam

jeśli można proszę piszcie na borowski.tomasz@op.pl
40stopni
Szeregowy
Szeregowy

Re: Problem z multiplayer na PS4

Postautor: 40stopni piątek, 13 stycznia 2017, 06:56

Tak więc z kontaktowałem się z Activision support :

I have a problem with the multiplayer. I can not find a game as I find it seems to me that the game is looking games within a few hundred kilometers. I already know by heart nicknames of players to play. They are still the same. As if the game does not let go of me outside of an area! I have an open NAT nobody Beside me use the internet.
I would add that I live in Poland and the forum shows that all have the same problem. Can someone finally does something ?? After we paid for this game the same money as people all over the world! Besides, at the general your side no one wants to respond to this problem.

Taką dostałem odpowiedz :

16 godz. 16 godzin temu
Activision Support

Hey there, which game and platform are you playing on? You can find more details about matchmaking here: http://bit.ly/1rkhkd9 ^CT
16 godz. 16 godzin temu
Tomasz Borowski

okay. why in BF1 or cod IW is my players from different regions but black ops3 not? besides many Polish people have a problem with black ops 3 This means that Poland is a distant region, and no one will play in this game?
16 godz. 16 godzin temu
Activision Support

Okay, so is this problem only happening in BO3 or in IW? Do you have any other consoles or PC's on your network? ^CT
16 godz. 16 godzin temu
Tomasz Borowski

The problem is only bo3. And this problem is known on Polish forums. People complain that there are no games and no people that still play with the same no difference whether they have dlc or not. Apparently the problem is the version of pols-rus English version supposedly works. I say apparently so people write.
15 godz. 15 godzin temu
Tomasz Borowski

connected to the Internet I have only console
Tomasz Borowski

Nat open
15 godz. 15 godzin temu
Activision Support

I see. Well let's first go ahead and report that here to make sure it gets to the right people: http://bit.ly/1SbBHZ4 Let's also go ahead and clear your cache: http://bit.ly/1IZOrjT Just make sure you back up any campaign data if you're on PS4. ^CT
15 godz. 15 godzin temu
Tomasz Borowski

What memory handheld has to this error?
15 godz. 15 godzin temu
Activision Support

It's just the first step in troubleshooting any issues and I recommend giving it a shot. ^CT
15 godz. 15 godzin temu
Tomasz Borowski

Ok
15 godz. 15 godzin temu
Activision Support

Keep me posted on the results. ^CT
40stopni
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: 40stopni piątek, 13 stycznia 2017, 06:58

Wyczyściłem tak jak On tu napisał no i dziś zrobię test czy coś to daje.
Awatar użytkownika
Postman
Administrator
Administrator

Postautor: Postman piątek, 13 stycznia 2017, 21:54

Koniecznie daj znać, czy to coś dało. Przyda się innym z tym problemem :)
Obrazek
Obrazek
40stopni
Szeregowy
Szeregowy

Postautor: 40stopni środa, 1 lutego 2017, 06:59

Panowie i Drogie Panie. Nie ma po co robić tego co Ten znakomity Pan z Activision Support mi powiedział. Nic to nie dało. Dalej gier szuka jak bym był zamknięty na terenie Polski. Problem który mam nie jest tylko moim problemem bo znajomi też go mają. Tak wiec podsumowując Polska i okolice to nie jest klient dla Activision tak wiec możemy się pocałować w sami wiecie gdzie.

Pozdrawiam serdecznie

Wróć do „Call of Duty: Black Ops 3 - Dyskusja ogólna”