Regulamin serwisu modernwar.pl

Moderator: Global Moderator

Awatar użytkownika
Postman
Administrator
Administrator
Posty: 3833
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 17:38

Regulamin serwisu modernwar.pl

Postautor: Postman wtorek, 15 października 2013, 22:39

1. Treści, których nie wolno zamieszczać na modernwar.pl oraz ogólne zakazy.
1.1 Na modernwar.pl jest zakaz pisania i linkowania treści niezgodnych z prawem polskim, treści pornograficznych.
1.2 Zabrania się umieszczania materiałów o treściach: nazistowskich, antysemickich, rasistowskich, nawołujących do homofobii czy agresji wobec różnych grup społecznych.
1.3 Na modernwar.pl jest zakaz rozpowszechniania plików i treści chronionych prawem autorskim (muzyka, filmy itp).
1.4 Zabronione jest podawanie na modernwar.pl linków/kluczy do pirackich wersji gier, do pirackich wersji oprogramowania, nakłaniania do ich ściągania oraz podawania instrukcji omijania zabezpieczeń.
1.5 Na modernwar.pl zabrania się podawania linków referencyjnych (przynoszących korzyści Użytkownikowi lub osobom trzecim). Dopuszcza się podawanie linków referencyjnych do założenia dropboxa.
1.6 Zakazuje się reklamowania na modernwar.pl stron internetowych i forów o podobnej, tej samej lub innej tematyce (oprócz stron klanowych w dziale do tego utworzonym) bez zgody Administracji.
1.7 Zakazuje się reklamowania na modernwar.pl serwerów głosowych typu TeamSpeak, Ventrilo, Mumble itp..
1.8 Zabrania się zamieszczania ogłoszeń i reklam handlowych firmom oraz osobom prowadzącym działalność handlową. W przypadku potrzeby zamieszczenia takiego ogłoszenia należy uprzednio skontaktować się z Administratorem modernwar.pl.
1.9 Zabrania się spamowania oraz floodowania na modernwar.pl.
1.10 Zabrania się podszywania pod Administratorów, Moderatorów, Redaktorów modernwar.pl.
1.11 Zabrania się publikowania prywatnej korespondencji na modernwar.pl bez zgody wszystkich stron prowadzących korespondencję w formie PW, e-mail, komunikator itp.
1.12 Zabrania się udostępniania, linkowania plików na modernwar.pl mających na celu uzyskania nieuczciwej przewagi nad pozostałymi graczami podczas gry (wallhack, aimbot, texturehack, easyaccount itp itd.)
1.13 Zabrania się na modernwar.pl udostępniania, linkowania plików zawierających wirusy, trojany, oprogramowanie szpiegowskie, oraz inne oprogramowanie uznane powszechnie za szkodliwe.
1.14 Zabrania się publikowania linków do tematów z forum w Shoutboxie (SB).
________________________________________

2. Obowiązki Użytkowników modernwar.pl.
2.1 Użytkownik rejestrując się na modernwar.pl akceptuje zapisy Regulaminu modernwar.pl oraz zobowiązuje się do jego przestrzegania.
2.1.1 Brak akceptacji Regulaminu modernwar.pl jest równoznaczna z brakiem możliwości rejestracji na modernwar.pl.
2.2 Językiem używanym na modernwar.pl jest język polski. Staraj się posługiwać nim poprawnie zachowując gramatykę i stylistykę, dbając o kulturę słowa i wypowiedzi.
2.3 Nie używaj wulgaryzmów i obraźliwych zwrotów. Nie prowokuj kłótni. Jeśli chcesz się z kimś kłócić rób to poprzez PW, e-mail, komunikator. Forum czy SB nie jest Twoim prywatnym podwórkiem. Pamiętaj, że gwiazdkowanie lub kropkowanie (itp.) wulgaryzmu nie jest rozwiązaniem, gdyż nadal jest to traktowane jako wulgaryzm.
2.4 Każdy post zmierzający do offtopu lub będący nie na temat będzie usuwany.
2.5 Jeśli nie znasz odpowiedzi na pytanie nie odpowiadaj, tym samym nie wprowadzisz pytającego w błąd.
2.6 Nie pisz dwóch postów pod rząd. Jeśli chcesz coś poprawić/dopisać użyj funkcji Edytuj.
2.7 Zezwala się na podbijanie tematu (tzw „bump”) jeśli od założenia tematu minęło 24h oraz autor nie uzyskał żadnej odpowiedzi w swoim temacie. Podbijanie tematu jest możliwe nie częściej niż raz na 24h.
2.8 Użytkownik ma obowiązek zgłosić Administratorowi lub Moderatorowi komentarze/posty/tematy niezgodne z Regulaminem.
2.9 Jeden Użytkownik może posiadać zarejestrowane tylko jedno konto=jeden nick.
2.10 Przed utworzeniem tematu sprawdź dokładnie forum przy użyciu wyszukiwarki, czy podobny temat już nie istnieje zawierający taką samą lub podobną treść Twojego problemu. W przypadku istnienia takiego tematu, zapoznaj się z jego treścią. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na Twój problem, opisz w tym temacie swój. Nie twórz nowego tematu.
2.11 Sprawdzaj dokładnie gdzie umieszczasz swój temat. Forum modernwar.pl jest podzielone na wiele kategorii tematycznych. Postaraj się znaleźć dla Twojego tematu odpowiedni dział.
2.12 Nie twórz nowego tematu jeśli nie otrzymałeś w swoim odpowiedzi. Daj innym czas na zapoznanie się z jego treścią. Pamiętaj, że nikt nie siedzi na forum 24h/dobę. Duplikaty, źle umieszczone posty lub wątki mogą być przeniesione lub usunięte bez powiadomienia przez Administratora lub Moderatora modernwar.pl.
2.13 Nazwa tematu musi odzwierciedlać jego treść. Nazwa „Pomocy”, „Help”, „O co chodzi”, „Problem” itp. niewiele mówi. Staraj się by nazwa tematu była jego streszczeniem.
2.14 Jeśli chcesz byśmy Tobie pomogli, pomóż nam zapoznać się z Twoim problemem. Staraj się opisać problem i uwzględnij jak najwięcej szczegółów.
2.15 Pamiętaj by na początku spojrzeć na ogłoszenia lub przyklejone wątki w dziale, w którym chcesz napisać post. Są to najczęściej tematy, które zawierają najczęstsze pytania i odpowiedzi lub ważne informacje związane z tym działem.
2.16 Kolory czcionki, które są zarezerwowane dla Załogi modernwar.pl:
- czerwony i wszystkie odcienie – dla Administratorów,
- zielony i wszystkie odcienie – dla Moderatorów,
- pozostałe kolory są do dyspozycji Użytkowników.
2.17 Nie krytykuj, nie ośmieszaj i nie poniżaj innych Użytkowników modernwar.pl.
2.18 Nie wstawiaj w postach długich linków oraz dużej grafiki. Do hostingu grafiki możesz użyć opcji dodania załącznika w poście lub użyć zewnętrznego hostingu typu dropbox, imageshack, fotosik, tinypic itp oraz wstawić miniaturę do postu przy pomocy linku udostępnionego poprzez hosting.
2.19 Nie cytuj całości długiego posta, to utrudnia czytanie. Jeśli cytujesz długi post, to staraj się cytować tylko to, co jest potrzebne Tobie do odpowiedzi.
2.20 Pamiętaj, że Shoutbox (SB) służy do luźnej rozmowy o wszystkim i o niczym, jednak i w tym przypadku musi być przestrzegany Regulamin modernwar.pl jak np. zakaz linkowania tematów z forum w SB, zakaz prowadzenia kłótni itp.
2.21 Nie pisz na tak zwanym CAPSLOCKU, oraz nie pisz kilku znaków zapytania, wykrzykników, emotikon pod rząd.
2.22 Rejestrując się na modernwar.pl, wyrażasz zgodę na warunki rejestracji i zasady obowiązujące na modernwar.pl.
2.23 Rejestrując się na modernwar.pl wyrażasz zgodę na otrzymywanie co pewien okres wiadomości od naszych sponsorów wysłanych za pośrednictwem modernwar.pl w formie PW lub e-mail. Dane, które zostały podane do wiadomości modernwar.pl nie zostaną przekazane osobom trzecim.
2.24 Każdy Użytkownik modernwar.pl odpowiada za informacje publiczne, które zamieścił w swoim profilu. Administracja modernwar.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie danych publicznych przez innych użytkowników forum.
________________________________________

3. Ostrzeżenia, bany.
3.1 Ostrzeżenia przyznawane są za:
3.1.1 Nieprzestrzeganie i łamanie Regulaminu modernwar.pl.
3.1.2 Brak reakcji na upomnienia Administratorów i Moderatorów modernwar.pl.
3.1.3 Nieprzestrzeganie elementarnych zasad dobrego wychowania, kultury, słownictwa.
3.1.4 Sztuczne nabijanie liczby postów, posty typu offtopic, spam, flood.
3.1.5 Prowokowanie kłótni, pisanie postów mających na celu skłócenie Użytkowników modernwar.pl.
3.3 Ostrzeżenia są rozdawane w zależności od wagi przewinienia.
3.3.1 Każdy Użytkownik może mieć maksymalnie 4 ostrzeżenia.
3.3.2 Każde kolejne ostrzeżenie (łącznie 5) będzie skutkowało automatycznym banem a co za tym idzie, brakiem możliwości udzielania się modernwar.pl.
3.4 O ilości ostrzeżeń decyduje Moderator lub Administrator w zależności od wagi przewinienia.
3.5 Odwołanie od ostrzeżenia należy pisać w pierwszej kolejności do Moderatora przy użyciu PW (prywatnej wiadomości), które takie ostrzeżenie przyznał.
3.6 W przypadku negatywnego rozpatrzenia skargi na zasadność ostrzeżenia przez Moderatora, Użytkownik ma prawo odwołać się do Administracji. Decyzja Administracji jest ostateczna i nieodwołalna.
3.7 W przypadku blokady (bana) ogólnej na modernwar.pl, Użytkownik może się odwołać od blokady poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie modernwar.pl.
3.8 Bany i ostrzeżenia nadane przez Administratora są nieodwołalne i nie podlegają dyskusji.
3.9 Użytkownicy nagminnie łamiący Regulamin modernwar.pl, nie reagujący na upomnienia Administratorów lub Moderatorów muszą się liczyć z trwałą blokadą dostępu do modernwar.pl poprzez otrzymanie jednorazowo maksymalnej ilości ostrzeżeń lub bana.
________________________________________

4. Reputacja.
4.1 Na forum modernwar.pl występuje punktacja za aktywność w postaci Punktów Reputacji, zastępujących podziękowania.
4.2 Punkty Reputacji są przyznawane oraz odejmowane przez Administratorów, Moderatorów, Newsmanów modernwar.pl oraz zarejestrowanych Użytkowników forum.
4.2.1 Punkty Reputacji mogą być przyznane przez Administratorów, Moderatorów, Newsmanów oraz Użytkowników szczególnie za:
- sukcesywne pomaganie innym Użytkownikom forum - 1PR (Punkt Reputacji) za pomocny post,
- opublikowanie na forum autorskiego poradnika, solucji, rozwiązania problemu - 5PR za poradnik, solucję, post rozwiązujący problem,
- przesłanie newsa - 3PR,
- zaproponowanie zmiany na stronie modernwar.pl, która zostanie wprowadzona w życie - 1PR za każdą zaproponowaną i wprowadzoną zmianę,
- zgłoszenie posta/tematu niezgodnego z Regulaminem modernwar.pl - 1PR,
- publikacja posta na forum, którego nie dotyczą powyższe Punkty Reputacji, jednak w ocenie Administratorów oraz Moderatorów zasługuje na wyróżnienie - 1PR,
4.2.2 Punkty Reputacji mogą być odjęte szczególnie za:
- wprowadzanie Użytkowników forum w błąd,
- pisanie nie na temat (offtop),
- dublowanie informacji,
- bezpodstawne raportowanie tematów i postów jako niezgodnych z Regulaminem modernwar.pl,
- proszenie się o przyznanie Punktu Reputacji.
4.3 Punkty Reputacji są przyznawane uznaniowo według oceny Administratorów, Moderatorów, Newsmanów oraz Użytkowników.
4.4 Maksymalna ilość Punktów Reputacji jaką można otrzymać lub stracić za dany post wynosi 1 Punkt Reputacji (słownie: jeden, limit nie dotyczy punktów za przesłanie newsa).
4.5 Użytkownik może posiadać nieskończoną ilość Punktów Reputacji (dodatnich oraz ujemnych).
4.6 W przypadku odjęcia Punktu Reputacji przy zerowym stanie Punktów, stan Punktów Reputacji będzie ujemny.
4.7 W przypadku ujemnych Punktów Reputacji, aby ilość Punktów była zerowa lub dodatnia, Użytkownik musi otrzymać Punkt/Punkty Reputacji zgodnie z pkt 4.2.1 niniejszego Regulaminu.
4.8 W każdym przypadku, osoba dająca lub odejmująca Punkt Reputacji, jest obowiązkowo zobligowania do dodania powodu, z jakiego daje lub odejmuje Punkt.
4.9 Użytkownicy z określoną lub najwyższą ilością Punktów dodatnich Reputacji mogą być brani w pierwszej kolejności:
- w rekrutacji do Załogi modernwar.pl,
- do brania udziału w konkursach i loteriach (giveaway) organizowanych przez modernwar.pl,
- do otrzymania wyróżnienia w postaci nagrody ufundowanej przez modernwar.pl.
________________________________________

5. Postanowienia końcowe.
5.1 Regulamin odnosi się do wszystkich treści na modernwar.pl i obejmuje cały modernwar.pl chyba, że Regulamin określonego działu stanowi inaczej.
5.2 Poprzez modernwar.pl rozumie się stronę, forum oraz wszystkie części, moduły, treści z nimi związane (Shoutbox, posty, tematy, komentarze, itp, itd.).
5.3 Administratorzy oraz Moderatorzy modernwar.pl mają przywilej ostatniego słowa w moderacji dyskusji. Przywilejem tym są: prawo do usuwania a także edycji treści oraz zamykania tematów, edycji tytułów wątków oraz prawo do edycji i kasowania postów niezgodnych z Regulaminem modernwar.pl.
5.4 Post przyklejony lub ankietę zamieszcza się wyłącznie za zgodą Administratora lub Moderatora modernwar.pl.
5.5 W przypadku przeoczenia przez Administratora lub Moderatora naruszenia Regulaminu nie oznacza to, że takie naruszenie jest dozwolone teraz czy w przyszłości.
5.6 Przeoczenie naruszenia Regulaminu przez Administratora lub Moderatora nie oznacza przedawnienia naruszenia.
5.7 Wszelkie wątpliwości co do interpretacji Regulaminu proszę kierować bezpośrednio do Administracji modernwar.pl.
5.8 Administratorzy, Właściciele, Moderatorzy oraz Redakcja modernwar.pl nie ponoszą odpowiedzialności za to, co Użytkownicy publikują na stronie modernwar.pl.
5.9 Administracja modernwar.pl nie usuwa kont utworzonych przez Użytkowników. Na życzenie osoby tworzącej konto na modernwar.pl, konto może zostać zablokowane. W takim przypadku należy przesłać PW do Administratora. Publikowanie treści z takiego konta nie będzie już możliwe. Odblokowanie takiego konta także nie będzie możliwe w przyszłości.
5.10 Administracja standardowo nie dokonuje zmiany nicka. W szczególnych przypadkach, przy odpowiedniej argumentacji Administracja może zmiany dokonać, tylko w przypadku dostępności takiego nicka na modernwar.pl.
5.11 Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu bez uprzedzenia.
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Call of Duty: Ghosts”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika