Snajperki w Modern Warfare 2 - One shot kill, Stopping Power, Tłumik

Wszystko o uzbrojeniu i dodatkach

Moderator: Global Moderator

Feo
Specjalista
Specjalista

Snajperki w Modern Warfare 2 - One shot kill, Stopping Power, Tłumik

Postautor: Feo poniedziałek, 1 marca 2010, 18:38

Poniżej znajduję się fragment artykułu z bloga.  Przeczytaj cały artykuł

Snajperki – One shot kill, Stopping Power, Tłumik Wielu graczy nie może dojść do tego, na jakiej zasadzie działają snajperki w Modern Warfare 2. Które są gorsze, które lepsze, jakie są różnice między nimi, kiedy będzie 1 shot kill, a kiedy nie, jak na snajperke wpływa stopping power i tłumik? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznacie w tym temacie. Na początek najważniejsze fakty: Każdy gracz ma ukryte 100 hp. WSZYSTKIE (tak!) snajperki mają bazowo 70 dmg na każdym zasięgu. Stopping power zwiększa obrażenia od kul o 40%, więc teraz nasze snajperki mają 98 (70 x 40% ...
Syler
Szeregowy Pierwszej Klasy
Szeregowy Pierwszej Klasy

Snajperki - One shot kille, Stopping Power, Tłumik

Postautor: Syler poniedziałek, 1 marca 2010, 22:05

Jak dla mnei to trochę to jest przekłamane no bo w heada zazwyczaj chyba powinien być większy przelicznik a z WA2000 bardzo rzadko udaje mi sie zabić 1 hitem z moca obalającą no chyba że ja tak celuje kiepsko i zawsze strzelam poniżej pasa lub w kończyny, ale wydaje mi sie że nie.
Swoją drogą to chętnie bym zobaczył coś takiego dla assault rifle ;].
I jeszcze mam pytanie stoppping power = moc obalająca ?
Feo
Specjalista
Specjalista

Postautor: Feo poniedziałek, 1 marca 2010, 22:10

Tak, stopping power = moc obalająca, nie używam zwykle polskich nazw bo są one jakieś takie idiotyczne :P.
A co do WA2000 to sam nie mogłem uwierzyć i sprawdziłem ze znajomym. WA2000 bez mocy obalającej zabija kiedy trafi się prosto w tors. Niestety, trafienie w tors w tej grze wcale nie jest takie late bo w 70% przypadkach trafia się w rękę. W private matchu możesz spokojnie wycelować w tors i upewnić się, że to prawda.
SnajperPL
Major
Major

Postautor: SnajperPL poniedziałek, 1 marca 2010, 22:21

Feo ta teoria jest chyba trochę błędna. Według tego co mówisz (a raczej piszesz) wynika, że zostanie nam to głupie \"2 HP\". Jednak nawet z FMJ (które dodaje dość dużo % do obrażeń) z Intervention i mocą obalającą nie zrobisz One Shot, One Kill strzelając np. w stopę. Więc raczej to działa trochę inaczej ;).
[align=center]Obrazek[/align]
Feo
Specjalista
Specjalista

Postautor: Feo poniedziałek, 1 marca 2010, 22:47

FMJ nie dodaje obrażeń! Staty broni w MW2 zawsze są bardzo nie dokładne. FMJ zmniejsza \"karę\" obrażeń przy strzelaniu przez ścianę. W normalnej sytuacji nie ma różnicy.
Awatar użytkownika
Postman
Administrator
Administrator

Postautor: Postman poniedziałek, 1 marca 2010, 22:49

w teorii może nie, ale w praktyce jednak FMJ daj dość sporo do obrażeń
Obrazek
Obrazek
Feo
Specjalista
Specjalista

Postautor: Feo poniedziałek, 1 marca 2010, 22:53

FMJ naprawdę nie dodaje niczego.
O FMJ na cod wiki
\"(...)It does not increase damage against exposed targets, although it does show a damage modifier when adding FMJ as an attachment.(...)\"
Działanie FMJ można wyjaśnić na przykładzie (liczby całkowicie wymyślone)
Jakaś broń zadaje 30 dmg. Strzelając przez ściane bez FMJ zada tylko 10 dmg. Kiedy damy ten dodatek będzie zadawać 25.

Swoją drogą, jeśli nie wierzycie, możecie zrobić testy z przyjacielem w stylu - ACR z FMJ i bez - ile strzałów potrzeba do zabicia na X zasięgu. Gwarantuje, że będzie tyle samo.
Można to też przetestować ze snajperką - weź snajperke z FMJ i bez (użyj mocy obalającej). Strzel komuś w nogę - w obu przypadkach zostanie tylko 2 hp. Żeby sprawdzić, czy na prawdę tak mało można rzucić w (w ciało) granatem. Sam dotyk dobije. W obu przypadkach.
Temat FM był wałkowany na wielu forach
SnajperPL
Major
Major

Postautor: SnajperPL poniedziałek, 1 marca 2010, 23:28

Postman on reklamuje obce forum o MW2 D:! NA STOS GO >:D!
Feo
Specjalista
Specjalista

Postautor: Feo poniedziałek, 1 marca 2010, 23:33

[quote="SnajperPL"]Postman on reklamuje obce forum o MW2 D:! NA STOS GO >:D![/quote]
Tak, obce i angielskie forum które znalazłem w googlach szukając dla was czegoś o FMJ. Ogarnij się.
SnajperPL
Major
Major

Postautor: SnajperPL poniedziałek, 1 marca 2010, 23:42

17. Zakazuje się reklamowania na niniejszym forum innych forów i stron internetowych (oprócz stron klanowych), bez zgody administracji

Jest to cytat z regulaminu tego forum. Najpierw trzeba go przeczytać a potem pisać posty ;). Jak to się mówi? U have been own3d ;)?
Awatar użytkownika
Postman
Administrator
Administrator

Postautor: Postman poniedziałek, 1 marca 2010, 23:49

Snajper - wyluzuj - kolega chce pomóc, reklama a podawanie źródła na poparacie swoich słów to odrobinę co innego ;) Nie bądźmy nadgorliwi, wystarczy ewentualnie uwagę zwrócić i nie róbmy off topa ;)

Co do FMJ - nie będę się kłócił, ale jakoś łatwiej mi się zabija z FMJ niż bez. nie mówię o strzelaniu przez ściany. Tak samo było z Modelami - dało się FMJ i były dużo mocniejsze (przed patchem)
Obrazek
Obrazek
SnajperPL
Major
Major

Postautor: SnajperPL wtorek, 2 marca 2010, 00:07

Jest to trochę irytujące, że snajperka wyposażona w FMJ i moc obalającą nie zabija one shot, one kill. Brakuje mi M40A3 z mocą obalająca ;(. O ile na serwerach przy pingu < 50 nie widać może by było tego, ale przy pingach 200+ trochę to utrudnia życie. Tym bardziej, że celujemy w tors przeciwnik się przemieści + 2 sekundy opóźnienia i trafia w ramie lub hitboxa poza postacią :/.
Awatar użytkownika
Postman
Administrator
Administrator

Postautor: Postman wtorek, 2 marca 2010, 13:34

Jeśli będziecie chcieli to mogę zrobić podobną analizę dla innych rodzajów broni, gdzie też pojawiają się wątpliwości, stopping power, czy nie? Tłumik, czy nie? Dodam, że tłumik działa inaczej na assault riflesy i SMG niż na snajperki i LMG.

Jeśli możesz to przygotować, to oczywiście się to przyda i mogłoby być zamieszczone jako artykuły na głównej (pod Twoim nickiem)
Obrazek
Obrazek
Hektor
Sierżant
Sierżant

Postautor: Hektor czwartek, 11 marca 2010, 19:17

[quote=&quot;SnajperPL&quot;]Re: Snajperki - One shot kille, Stopping Power, Tłumik

17. Zakazuje się reklamowania na niniejszym forum innych forów i stron internetowych (oprócz stron klanowych), bez zgody administracji

Jest to cytat z regulaminu tego forum. Najpierw trzeba go przeczytać a potem pisać posty wink. Jak to się mówi? U have been own3d wink?
[/quote] czy podał adres i powiedział że tamto forum jest super nie wiec nie ma reklamy proste
SnajperPL
Major
Major

Postautor: SnajperPL czwartek, 11 marca 2010, 19:44

Hektor udzielaj się na temat. Poza tym chyba nic nie wiesz o pozycjonowaniu stron :P.

@Topic Zastanawiałem się nad tymi statystykami... i one są chyba po nic. Magnum i DE są praktycznie identyczne a chyba wszyscy wiemy, że to mija się z prawda ;).

Wróć do „Call Of Duty: Modern Warfare 2 Broń,atuty,dodatki”