START | Forum | Inne | Film | Polecane Niepolecane filmy
Pamiętaj mnie

Polecane \ Niepolecane filmy

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

OMFG. Toż to jest niesamowity SHIT. DNO!!!

Nie oglądać tego " filmu"

<Image link> <Image link>

P5Q-E /\ Q9550 /\ GTX 460 /\ 4 GB /\ WD 640 GB /\ OCZ 600W /\  MC SOLO 6C /\ WIN 7 HP X64

Martum
ALFA I ROMEA
Generał brygady
563 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Martum napisał:

OMFG. Toż to jest niesamowity SHIT. DNO!!!

Nie oglądać tego " filmu"

o jaki ci film chodzi ?

Damino$
Szeregowy Pierwszej klasy
26 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

o Tylko strzelaj-Shoot 'Em Up

<Image link> <Image link>

P5Q-E /\ Q9550 /\ GTX 460 /\ 4 GB /\ WD 640 GB /\ OCZ 600W /\  MC SOLO 6C /\ WIN 7 HP X64

Martum
ALFA I ROMEA
Generał brygady
563 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Co do filmu "Tylko strzelaj"........... mocno naciągany, nawet bardzo mocno............zobaczyć i zapomnieć takie mam zdanie..........

Rocky Balboa oraz Rambo 4

Mimo iż są to 2 różne filmy, mają ze sobą wiele wspólnego, nie tylko za sprawą Sylwka, choć to on łączy te dwa filmy.
W obu przypadkach Sylwek stara się rozliczyć z przeszłością, jestem nawet skłonny zaryzykować stwierdzenie, ze chciał zakończyć obie serie filmami bez bajerów/efektów, i uważam, że wywiązał się z tego zadania jak najlepiej.
Sylwek mocno się postarzał, widać to szczególnie w Rambo 4, jednak nie ukrywa tego w filmie.
Rambo 4:
Jest to film "surowy" bez ogródek pokazujacym  dramatyczną sytuację w Birmie, gdzie trwa wojna domowa. przekaz jest prosty jednak dający do myślenia .
Warto obejrzeć ten film gdyż jest kilka ciekawych scen, jak choćby niewypał z II wojny światowej, czy Baretta w pełnej krasie, byłem w szoku gdy zobaczyłem co ta broń potrafi oraz jak jest wielka.
Jest to udany powrót do części I, mocne kino akcji bez bajerów............ Polecam.

Rocky Balboa:
Podszedłem do tego filmu z dystansem................ poprzednie częsci były bardzo schematyczne, w tym przypadku jest podobnie, jednak!!!
Tutaj Sylwek pokazuje nam po raz kolejny, że jest już starszym panem. W filmie nie zabrakło "nieśmiertelnych" scen z serialu ^^ o Rockym, trening, bieganie po schodach, tłuczenie mięska.
Scena pojedynku jest mocno,  mocno naciągana. Nigdy nie widziałem, oczywiście poza Rockym 1,2,3,4,5, takiej ilości wymiany ciosów w jednym pojedynku. Ilością tych ciosów można by obdarować całkiem spory turniej bokserski, nikt nie jest tego wstanie wytrzymać, no Rocky tylko hehehe ^^ to tylko film, jednak warto zobaczyć......

"Tylko umarli widzieli koniec wojny"    Platon

<Image link>

Grrrr,,,
Science Vesel
Kapitan
302 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Grrrr,,, napisał:


Rambo 4
Jest to film "surowy" bez ogródek pokazujacym  dramatyczną sytuację w Birmie, gdzie trwa wojna domowa. przekaz jest prosty jednak dający do myślenia .
Warto obejrzeć ten film gdyż jest kilka ciekawych scen, jak choćby niewypał z II wojny światowej, czy Baretta w pełnej krasie, byłem w szoku gdy zobaczyłem co ta broń potrafi oraz jak jest wielka.
Jest to udany powrót do części I, mocne kino akcji bez bajerów............ Polecam.

Zdecydowanie również POLECAM! I warto dodać, że Sylwek wyprzedził fakty, jakie miały miejsce naprawdę w Birmie.

Szanuj tofik'a tego, bo możesz mieć gorszego.
<Image link>

tofikowski
Generał brygady
509 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Polecam Szeregowca Ryana.

Naprawdę niezwykły film, fabuła z głową zrobiona.Pełny w napięciu i nieoczykiwanych sytuacji, ludzie oglądając ten film wchodzą do tak zwanego innego wymiaru pt: Szeregowy Ryan . Wszystko ładne jest i pokazane z głową zero niedoróbek, świetne efekty specjalne i scena na Omaha .Uwielbiam ten film, jest niezwykły,piękny,dramatyczny i pokazujący zło i dobro wojny.Film pełny krwi choć sama kategoria wiekowa przed tym ostrzega, uważam za film jeden z lepszych jaki oglądałem no może z wyjątkiem serii Rambo, ale to inna bajka.Chodzi o to że film jest naprawdę świetny powinni go pokazywać codziennie w telewizji a nie tylko raz na rok nienawidze ich za to.Ale i tak warto obejrzyć ten film chyba niedługo będzie leciał na TVN albo Polsacie albo niewiem.... w każdym razie to pozycja obowiązkowa dla fanów II wojny światowej choć nowocześcniacy też to polubią. Film genialny pamiętam jak go poraz pierwszy obejrzałem normalnie pikawa mi siadła jak zobaczyłem Ryana z bazooką.Albo jak żołnierz nie zabił Niemca,bo go lubił film trzeba obejrzeć nikt nie może go nie widzieć jest genialny tak jak mówiłem. Opis filmu:I Wojna Światowa była przełomowym wydarzeniem XX wieku i decydującym momentem dla Ameryki i świata. Przesunęła granice państw. Na zawsze zmieniła tych, którzy ją przeżyli i ukształtowała pokolenia, które po niej nadeszły. Nazwana została "ostatnią wielką wojną".  Nic nie mogłoby przygotować żołnierzy na plaży Omaha do bitwy, którą właśnie mieli stoczyć. Przepełnieni nadzieją i determinacją, żaden z nich nie wiedział, czy uda mu się przeżyć. Patrząc na wybrzeże Normandii kapitan John Miller.Tom Hanks) wierzył, że walka, która ich czeka jest największym wyzwaniem tej wojny. Nie wiedział, że to co najtrudniejsze jest jeszcze przed nimi.  Gdy sprzymierzone wojska opanowały plażę Omaha, Miller otrzymał rozkaz poprowadzenia swojego oddziału za linię wroga w niebezpiecznej misji znalezienia i ocalenia jednego człowieka: szeregowca Jamesa Ryana (Matt Damon) - najmłodszego z czterech braci, jedynego, który przeżył. Pozostali trzej zginęli w walce.  W miarę jak oddział przedzierał się coraz głębiej na terytorium wroga, ludzie kapitana Millera zaczęli podawać w wątpliwość celowość tej wyprawy. Dlaczego dla jednego człowieka naraża się życie ośmiu... dlaczego życie tego szeregowca jest więcej warte niż ich wszystkich?
Obsada genialna : Tom Hanks
Kapitan John H. Miller
Tom Sizemore
Sierżant Mike Horvath
Edward Burns
Szeregowy Richard Reiben
Barry Pepper
Szeregowy Daniel Jackson
Adam Goldberg
Szeregowy Stanley Mellish
Vin Diesel
Szeregowy Adrian Caparzo
Giovanni Ribisi
Sanitariusz Irwin Wade
Jeremy Davies
Kapral Timothy P. Upham
Matt Damon
Szeregowy James Francis Ryan
Ted Danson
Kapitan Fred Hamill

ITP ITD
reżyseria:    Steven Spielberg
scenariusz:    Robert Rodat
premiera:     11 września     1998 (Polska)     24 lipca     1998 (Świat)
produkcja:    USA
gatunek:    Dramat, Wojenny
Muzyka:
John Williams
Zdjęcia:
Janusz Kamiński
Dystrybucja:
ITI Home Video
Nagród było sporo chyba 2 oscary.

RECENZJE: W światowej kinematografii zapisało się kilka świetnych filmów wojennych mówiących albo o wojnie w Wietnamie, jak np. "Czas apokalipsy" czy "Cienka czerwona linia", albo o drugiej wojnie światowej – "Kompania braci" czy "Wróg u bram". Do nich możemy zaliczyć również "Szeregowca Ryana". Film otrzymał 5 Oscarów, głównie w kategoriach technicznych, moim zdaniem powinien otrzymać również tę najważniejszą, czyli za najlepszy film, jednak tak się nie stało i otrzymał ją "Zakochany Szekspir". Słusznie czy nie, nie mnie to oceniać. Ale to tylko taka dygresja, przejdźmy więc do oceny obrazu.

 
Akcja dzieła rozpoczyna się od pamiętnej, krwawej rzezi na plaży Omaha. Jak wiadomo – nie tylko z filmu – alianci rozprawili się z wrogiem. Jednak cała batalia pochłonęła mnóstwo ofiar, w tym 3 braci Ryan. Jedna z kobiet, która wysyła zawiadomienia do rodzin o poległych na froncie, zauważa ich nekrologii. Jak się okazuje, udaje się przeżyć najmłodszemu z braci Ryan – Jamesowi. Generał Eisenhower bez cienia wątpliwości podejmuje decyzje o ściągnięciu i oddelegowaniu go do domu, wiedząc, że matka otrzyma już 3 depesze po zmarłych synach. Ośmiu wybranych żołnierzy wyrusza na poszukiwanie Jamesa.

 
Dowódcą został kapitan Miller (Tom Hanks). Żaden z żołnierzy nie domyśla się, że ta misja nie jest błahostką i może ich to słono kosztować, nawet życiem...
 
Spielberg mistrzowsko zachował klimat tamtych wydarzeń, z dbałością o każdy szczegół. Repliki stroi czy broni żywcem przypominają te za czasów tamtych wydarzeń. Robert Rodat wykonał kawał dobrej roboty przy pisaniu scenariusza, tworząc ciekawą oraz oryginalną historię. Maestro John Williams skomponował taką muzykę, która idealnie wtapia się w tło całego filmu, a zdjęcia Janusza Kamińskiego nie pozostawiają wątpliwości, że to jeden z najlepszych fachowców w swojej dziedzinie. Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to film jest wykonany bardzo starannie i może służyć jako wzór dla wielu dzisiejszych produkcji.

 
Znakomita kreacja Toma Hanksa, który wcielił się w kapitana Millera – dość tajemniczego dowódcę, świetne role Toma Sizemore'a oraz Edwarda Burnsa oraz wiarygodnie zagrana postać Jamesa Ryana przez Matta Damona nie pozostawiają wątpliwości, że Steven Spielberg wiedział, co robi, wybierając tych aktorów do obsady filmu. Jednak jedną z najciekawszych postaci to kapral Upham – strachliwy tłumacz, który więcej przeszkadza, niż pomaga – zagranego przez Jeremy'ego Daviesa.

 
Reasumując "Szeregowiec Ryan" to znakomita produkcja, jedna z najlepszych w swoim gatunku. Każdy maniak "srebrnego ekranu" powinien ten film obejrzeć przynajmniej dwa razy.


DAJE FILMU 100/10 oj ale się rozpisałem

Nie zwódź się moją ilością postów nie jestem spamerem.
Ja spamer?! Ja mam tylko 666(+) postów! Tryumf nad materią. ////////////////////////Orzeł///////////////////////////
Hołd dla Orła mojego miszcza.

kapitanczarny
Miszcz nad spamerami
Generał brygady
604 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

co do filmu Tylko Strzelaj. Film jest trochę naciągany ale mi sie podobał. Każdy ma inny gust 
A dziś oglądałem Salt- film jest za***isty POLECAM !

Damino$
Szeregowy Pierwszej klasy
26 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Polecam "The Town-Miasto Złodziei"
Film prze kozak po obejrzeniu stwierdziłem że pojawił się genialny reżyser i scenarzysta tj Ben :) Naprawdę coś ala Gorączka :)

Świat Jest Piękny, Tylko Ludzie To Idioci...
<Image link>
<Image link>

liptox
Lubie mleko a Ty?
Porucznik
191 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Damino$ napisał:

co do filmu Tylko Strzelaj. Film jest trochę naciągany ale mi sie podobał. Każdy ma inny gust 
A dziś oglądałem Salt- film jest za***isty POLECAM !

Hehhehe! A czy SALT wg Ciebie nie jest naciągany? Heh, przecież to jest jedna wielka ściema od początku do końca. Inna sprawa, że całkiem przyjemnie się to ogląda i  ogólnie nie żałuję pieniędzy wydanych na bilet do kina.
Ja osobiście polecam film BODY OF LIES - W SIECI KŁAMST - DiCaprio i Russel Crow, naprawdę świetny film.

Rasted
Szeregowy (Niemowa)
6 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Chciałbym nadmienić, iż qwercik zakładając ten wątek kierował się tym aby opisywać filmy, w sposób zwięzły i zachęcający bądź zniechęcający do obejrzenia.

Prosił bym o nie pisanie postów typu "polecam film ...... bo jest naprawdę świetny" nic to nie wnosi do tematu.
Chcesz się podzielić z nami wrażeniami z filmu to napisz krótką recenzję, gdyż daje się jednoznacznie zauważyć iż temat traci na jakości, a tego byśmy nie chcieli......

Polecam obejrzenie pierwszych postów jako wzór na przyszłość.......

///Deton: Ma racje, słuchać go!

"Tylko umarli widzieli koniec wojny"    Platon

<Image link>

Grrrr,,,
Science Vesel
Kapitan
302 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Ja polecam film
Huragan / The Hurricane
Świetny dramat sportowy opowiadający o determinacji człowieka oraz różnicach rasowych w USA w tamtych czasach ( nie wiem jakie to lata były ).

Erloy
Kapitan
274 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Mmm.. ja polecam filmy:
-9 Kompania (Opowiada o wojnie afgańskiej tzn. ZSRRvsTalibowie, ciekawy, wart obejrzenia)
-Szeregowiec Ryan (Jest to dobry film, opisywać nie będę bo inni za mnie to zrobili :))

Z seriali to:
-Pacyfik(Opowiada o wojnie na Pacyfiku Ogólnie bardzo dobry serial. Przedstawia losy 3 żołnierzy od Guadal Canal do Iwo Jimy)
-Karny Batalion(Może nie jest to, aż tak wojenny serial, ale opowiada o losach karnego batalionu. Jest trochę walki, ale jak ktoś chce super efektowne to niech ogląda Pacyfik. Głównie przedstawia on po prostu życie ludzi, którzy dostali się do karnego batalionu. Jest to bardzo odważny też film, wyprodukowany przez Rosjan. Szczególne jest to, że opowiada on tak jak było na prawdę. Tzn. np. moment kiedy NKWD zabija dezerterów. Ja gorąca polecam :))

<Image link>
"Vanitas vanitatum, et omnia vanitas."
"Dragowicz, Krawczenko, Steiner. All must DIE"
"Semper Fidelis"

Gaunt11
Semper Fidelis
Szeregowy Pierwszej klasy
23 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Grrrr,,, napisał:

Chciałbym nadmienić, iż qwercik zakładając ten wątek kierował się tym aby opisywać filmy, w sposób zwięzły i zachęcający bądź zniechęcający do obejrzenia.

Prawda. Nie chcę wyznaczać, licznika słów i dlatego wątek zostawić tylko dla nielicznych, którym sięchce coś napisać, ale chodzi o to, że macie polecić lub nie jakiś film i dlaczego.

Damino$ napisał:

A dziś oglądałem Salt- film jest za***isty POLECAM !

A dlaczego?

Zobaczcie jak piszę ja, tofik, Grrrr. Postarajcie się coś takiego skleić, taką mini recenzję.

qwercik
TWÓJ PAN I WŁADCA!
Moderator
1038 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Moje ulubione filmy to

-Forrest Gump - No nie, tego filmu chyba nie muszę nikomu przedstawiać
-Szeregowiec Ryan (opisany wyżej)
-Project Monster
-Jarhead
-Helikopter w ogniu
-Wojna Światów
--Zombieland
-Wysyp żywych trupów

- 28 dni później i 28 tygodni później (dwa filmy)

Seriale:
-Generation Kill (Walka, teraźniejszość)
-Pacyfik (II WW pacyfik)
-Kompania Braci  (II WW europa)
Trzy seriale wojenne.
A więc zacznijmy od... hmm Project Monster. Ten film jest po prostu inny, inny niż wszystkie filmy.
Zacznijmy od tego że jest kręcony trochę inaczej, kamera z "ręki" bohatera lata na lewo i prawo.
Fabuła, niby prosta ale ...
W przeddzień wyjazdu do Japonii, Rob (Michael Stahl-David) widzi w zorganizowanym dla niego przez przyjaciół przyjęciu pożegnalnym, możliwość wyznania uczuć swojej "koleżance" . Podczas przyjęcia,  następuje seria silnych trzęsień ziemi. Uczestnicy szybko biegną na dach żeby  przyjrzeć się zniszczeniom.
Na horyzoncie eksploduje kula ognia. Gaśnie światło. Zamieszanie ustępuje miejsca panice, a goście przepychając się w ciemnościach wybiegają na ulicę. Pośród krzyków i nieludzkiego ryku, Rob i jego przyjaciele przemierzają miasto opanowane przez coś z innego świata... Coś przerażającego i potwornego…

Więcej nie będę zdradzał żeby nie popsuć oglądania ponieważ cały film jest mroczny i tajemniczy.
Dlaczego jest on inny? Bo w większości takich filmach amerykanie są fajni i wiedzą co robić itp.
A tutaj nie, główni bohaterowie przemieszczają miasto i wiedzą tylko tyle co zobaczyli.

Film wojna światów jest bardzo podobny tylko że nakręcony w konwencjonalny sposób.
Reszty nie opiszę, bo nie mam zbyt wiele czasu. W celu dowiedzenia się więcej, zapraszam na filmweb.

Forrest Gump
Szeregowiec Ryan
Project Monster
Jarhead
Helikopter w ogniu
Wojna Światów
Zombieland
Wysyp żywych trupów
Generation Kill
Pacyfik
28 dni później i 28 tygodni później
Kompania Braci


Aha, i jeszcze jedno . SZCZERZE NIE POLECAM FILMÓW UWEGO BOLLA :)

osa, pozwolisz, że się wtrącę w Twoim wątku -
- to nie jest temat, odnośnie którego piszemy czy "widziałeś", "oglądałeś", kto widział, może się pochwalić itd. -
- czarny, taki post "Dzięki, że o mnie wspomniałeś" również uważam, za bezsensowny i nic nie wnoszący do dyskusji.
- qwercik

osa1942
Sierżant
101 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Polecane \ Niepolecane filmy

Prawo zemsty

Wchodzę do kina. Siedze. Na sali mnóstwo ludzi, dzieciarstwa niema; moi durni kumple robią syf więc sie przesiadam, film ma być interesujący; więc chce się na nim skupić. Siadam, robi się ciemno i ogladąm. Film, zaczyna sie średnio, dwóch kolesi napada na dom bogatego ziomka, nie wiadomo co jak i poco, gwałcą i mordują mu żone i córke. Fajnie ale co dalej? Przechodzimy 8 lat później. Egzekucja jednego z dwóch napastników, przebiega nieprawidłowo, dzieje się coś co nie powinno się dziać, pierwsze co na myśl mi przychodzi: Przeżyty koleś się mści. I co? Jak się dowiadujemy później, jest to prawda. Brutalnie morduje drugiego mężczyzne; który zgwałcił i zabił żonę i córkę. Pierwsze co, to wyczułem inteligencje w bohaterze, przemyślenie, techinczny, niemalże idealny plan jego morderstwa. Koleś wpada za kratki, zaczyna się zabijanie, wszystko w imię sprawiedliwości!
Facet nie zabija bez sensu, robi to z klasą i gra fair, na swoich zasadach, dla widza na początku jest nieprzewidywalny, aczkolwiek po połowie filmu już można przejrzeć co będzie dalej, film bardzo fajny, ale idzie go przejrzeć, Motyw filmu jest schematyczny aczkolwiek działanie samego bohatera nie, może nas zaskoczyć.
Filmu nie streszczałem, napisałem tylko oco w nim chodzi, to tylko moje zdanie, żadna recenzja, ogółem film polecam.
7/10

Modzian
Majster
Kapral
65 Posty
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych


Informacje forum

Statystyki:
 
Ilość wątków:
4184
Ilość sond:
49
Ilość postów:
40323
Średnia postów na godzinę:
9.6
Użytkownicy:
 
Zarejestrowani:
11315
Najnowszy:
mortgagelady
Zalogowani:
1
Goście:
80

Aktualnie zalogowani: 
Endriuu

Legenda Forum:

 wątek
 Nowy
 Zamknięty
 Przyklejony
 Aktywny
 Nowy/Aktywny
 Nowy/Zamknięty
 Nowy przyklejony
 Zamknięty/Aktywny
 Aktywny/Przyklejony
 Przyklejony / Zamknięty
 Przyklejony/Aktywny/Zamknięty
SEO by Artio

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi iwuspl Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić Orzeł . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić R4zziell . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić tofikkkk . Nie zapomnij o zyczeniach!

saper będzie obchodzić urodziny za 3 dni!