Strona główna Artykuły Pistolety maszynowe w Black Ops

Pistolety maszynowe w Black Ops

35
PODZIEL SIĘ
mp5k

H&K MP5k

mp5k

{fusionchart id=”8″ MP5K}
 
 
 
 
 
 
 
Pistolet maszynowy MP5 jest produkowany przez niemiecka firmę HecklerundKochod 1966 roku i jest dostosowany do naboju pistoletowego 9 x 19 mm Parabellum.
Automatyka pistoletu maszynowego działana zasadzie odrzutu zamka półswobodnego, zawierającego dwie symetryczne rolki hamujące. Mechanizm spustowy umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym i ciągłym, a przełącznik rodzaju ognia jest jednocześnie bezpiecznikiem. Na zamówienie broń może być wyposażona w ogranicznik długości serii (3, 4 lub 5 strzałów w serii). Lufa jest zakończona tłumikiem płomienia. Zasilanie z magazynku pudełkowego lub łukowego (magazynek ten wprowadzono w 1976 roku) o pojemności 10, 15 bądź 30 nabojów. Celownik bębnowy (obrotowy) ze szczerbinką i nastawami na 25 i 100 m.

 

mp5k2Ponadto w wyposażeniu specjalnym znajdują się: celownik optyczny o 4-krotnym powiększeniu, nastawach na 15, 25, 50, 75 i 100 m z możliwością wprowadzenia poprawek na wiatr boczny, pasywny celownik noktowizyjny, halogenowe urządzeniecelownicze.
Większość elementów wykonana jest metodą tłoczenia i może być wymieniana na identyczne elementy karabinu G3.
Pistolet maszynowy MP5 wszedł w 1966 roku na wyposażenie niemieckiej policji federalnej i granicznej oraz niektórych oddziałów wojskowych Niemiec i innych krajów. W następnych latach stał się jednym z najpopularniejszych typów pistoletów maszynowych.

 

Producent: Heckler & Koch
Model: MP5ka4
Państwo: Niemcy
Kaliber: 9x19mm Para/luger
Tryb strzału: Single, burst, fully automatic
Szybkostrzelność: 900 rounds/min
Zasięg efektywny: 20-80m

 


 

Skorpion

skorpion

Skorpion  wz.61 to czeski pistolet maszynowy skonstruowany na początku lat 60-tych. Działa on na zasadzie energii odrzutu zamka swobodnego, co ciekawe zastosowano 2 sprężyny powrotne. W konstrukcji zastosowano bezwładnościowy opóźniacz służący do zmniejszenia szybkostrzelności teoretycznej. Broń w podstawowej wersji strzela słabym nabojem 7,65x17mm, oprócz niej skonstruowano odmiany wz.63 na nabój 9x17mm, wz.64 zasilany nabojem 9x18mm oraz wz.68 strzelający nabojem 9x19mm Parabellum. Zasilanie odbywa się z dwurzędowych magazynków łukowych o pojemności 10-ciu lub 20-stu nabojów. Kolba metalowa składana składa się na lufę, co uniemożliwia montaż lunety i celownika kolimatorowego. Skorpion zrobiony jest głównie z metalu, z tworzywa sztucznego wykonano chwyt pistoletowy, nie zastosowano łoża i przedniego chwytu pistoletowego, mimo tego odrzut tej konstrukcji jest nieduży. Co ciekawe łuski w tym pistolecie maszynowym są wyrzucane pionowo do góry (podobnie jak w pistolecie Parabellum P08), przez zastosowanie tego rozwiązanie istnieje groźba poparzenia gorącą łuską. Przełącznik rodzaju ognia służący również za bezpiecznik umożliwia strzelanie ogniem pojedynczym i ciągłym, jego dźwignia znajduje się nad chwytem pistoletowym z lewej strony komory zamkowej, po tej samej stronie broni nad magazynkiem znajduje się dźwignia zwalniania magazynka. Po wystrzeleniu ostatniego naboju zamek zatrzymuje się w tylnym położeniu, po podpięciu nowego magazynka zamek automatycznie przechodzi do przedniego położenia, co zwiększa szybkostrzelność praktyczną. W Skorpionie istnieje możliwość montażu tłumika, który znajduje się w wyposażeniu broni. Broń ta była często używana przez terrorystów, z niej zastrzelono ochroniarzy włoskiego polityka Aldo Moro, w odmianie wz.64 używał jej SpecNaz. Można stwierdzić że Skorpion mimo strzelania dość słabą amunicją jest dobrym i poręcznym pistoletem pistoletem maszynowym.

 

Model:Skorpion wz.61
Państwo: Czechosłowacja
Nabój: 7.65x17mm
Waga: 1.28 kg pusty
Długość: 270 / 517 mm
Długość lufy: 115 mm
Szybkostrzelność: 850 na minutę
Magazynek: 10 lub 20 nabojów
Zasięg: 25 metrów

 


 

MAC11

m11

M11, odmiana modelu M-10, ta strzela słabym nabojem 9x17mm, zasilanie odbywa się z magazynków mieszczących 16 lub 32 naboje. Tak więc Ingram jest bardzo poręcznym pistoletem maszynowym, jednak mała waga, zastosowanie silnego naboju, strzelanie z zamka otwartego, brak łoża i przedniego chwytu pistoletowego powodują bardzo słabą celność.

 

m11-2Model: M-11
Państwo: Stany Zjednoczone
Nabój: 9x17mm (magazynki 16 lub 32)
Szybkostrzelność: 1200 na min.
Zasięg: 25 metrów

 


AKS-74U

ak74Jest to rosyjski subkarabinek oryginalnego AK-47. Używana chętnie przez Specnaz do walki w pomieszczeniach. Została ona oryginalnie zaprojektowana jako broń dla załóg czołgów, artylerzystów lub śmigłowców.

Budowa AKS-74U jest zbliżona do AK-74. Modyfikacje wynikają ze skrócenia lufy, co wiązało się z koniecznością skrócenia tłoczyska i zastosowania specjalnego urządzenia wylotowego zapewniającego działanie broni pomimo skrócenia lufy, a także pełniącego rolę tłumika płomieni. Ponieważ donośność skuteczna AKS-74U jest znacznie mniejsza niż AK-74, uproszczono także przyrządy celownicze, zastępując celownik krzywiznowy przerzutowym. W celu wydłużenia linii celowniczej celownik przeniesiono na pokrywę komory zamkowej.

Model: AKS-74U
Państwo ZSRR
Kaliber  5,45 mm
Nabój     5,45 x 39 mm
Magazynek           łukowy 30 nab.
Szybkostrzelność teoretyczna        650-735 strz/min
Szybkostrzelność praktyczna         200 strz/min

Uzi

uziPistolet maszynowy Uzi znajduje się na wyposażeniu m.in. wojsk lądowych Izraela (wycofany z uzbrojenia w 2004 roku, zastąpiony przez karabiny MTAR-21), Belgii, Niemiec, Holandii, Iranu, Tajlandii i Wenezueli. Zostały też w niewielkiej ilości zakupione przez polską policję. Można je oglądać m.in. w rękach policjantów strzegących ambasady USA w Warszawie.
W 1951 roku izraelski konstruktor Uziel Gal zaprojektował pistolet maszynowy, który nazwano Uzi (od jego imienia), a prace nad jego ostatecznym opracowaniem trwały do 1956 roku. Od 1956 roku pistolet ten był produkowany w zakładach IsraelMilitaryIndrustries (IMI), a później także na licencji w belgijskiej wytwórni FarbriqueNationaled’Armes de Guerre (FN). Jest przystosowany do strzelania nabojem pistoletowym 9 x 19 mm Parabellum.

Państwo: Izrael
Kaliber 9 mm
Nabój 9 mm Parabellum
Magazynek pudełkowy, 25, 32, 40 nab.
Prędkość pocz. pocisku 400 m/s
Szybkostrzelność teoretyczna 600 strz./min
Zasięg skuteczny 200 m


PM63

pm63PM-63 RAK – polski, mały pistolet maszynowy wz. 1963 kalibru 9 x 18 mm Makarowa. RAK to skrót od „Ręczny Automat Komandosów”. Opracowany przez Piotra Wilniewczyca. Broń przeznaczona dla niektórych pododdziałów wojska, w tym załóg wozów bojowych, używany także przez jednostki Milicji.

Państwo: Polska
Kaliber 9 mm
Nabój 9 x 18 mm Makarowa
Wymiary
Długość 333 mm (z kolbą złożoną)
583 mm (z kolbą rozłożoną)
Długość lufy 150 mm
Długość linii celowniczej 153 mm
Masa broni 1,60 kg (bez magazynka)
1,85 kg (z magazynkiem krótkim)
2,00 kg (z magazynkiem długim)
wyposażenia dodatkowego 0,25 kg (magazynek krótki z nabojami)
0,40 kg (magazynek długi z nabojami)
Inne
Prędkość pocz. pocisku 320 m/s
Szybkostrzelność teoretyczna 650 strz/min
Szybkostrzelność praktyczna 35 strz./min(ogień pojedynczy)
50 strz./min (krótkimi seriami)
120 strz./min (długimi seriami)


MPL

MPLWalther MPL działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego, zamek w kształcie litery L, częściowo umieszczony nad lufą. Mechanizm spustowy z przełącznikiem rodzaju ognia umożliwiał prowadzenie ognia pojedynczego i seriami. Dźwignia przełącznika rodzaju ognia pełniąca również rolę bezpiecznika nastawnego, po obu stronach komory zamkowej. Dźwignia napinania zamka po lewej stronie komory zamkowej. Zasilanie z magazynków dwurzędowych, o pojemności 32 naboi. Kolba metalowa, składana na prawy bok broni. Przyrządy celownicze mechaniczne składały się z muszki i celownika przerzutowego o nastawach 75 i 125 m.

 
 
Państwo: Niemcy
Kaliber 9 mm
Nabój 9 mm Parabellum
Magazynek pudełkowy, 32 nab.
Wymiary
Długość 737/455 mm
Długość lufy 257 mm
Długość linii celowniczej 357 mm
Masa broni 3,00/3,40 kg (MPL niezaładowany/załadowany)
Inne
Prędkość pocz. Pocisku 396 m/s
Szybkostrzelność teoretyczna 350 strz/min


Spectre

spectreSpectre jest bronią samoczynno-samopowtarzalną. Zasada działania oparta o odrzut zamka swobodnego. Spectre strzela z zamka zamkniętego. Zamek dwuczęściowy składa się z trzonu zamkowego i umieszczonego za nim bijnika podpartych własnymi sprężynami.

Mechanizm spustowy umożliwia prowadzenie ognia pojedynczego i seriami. M4 pozbawiony jest bezpiecznika nastawnego. Broń przenoszona jest z bijnikiem spuszczonym. Po naciśnięciu na spust bijnik jest napinany, a następnie zwalniany co powoduje strzał (mechanizm spustowy z samonapinaniem). Po zwolnieniu spustu zamek zatrzymuje się w przedniej pozycji, a bijnik jest zatrzymywany w tylnej części komory zamkowej. po strzelaniu bijnik można zwolnić przy pomocy dźwigni umieszczonej nad chwytem pistoletowym. Przełącznik rodzaju ognia znajduje się nad językiem spustowym.

 

spectre2Państwo: Włochy
Kaliber 9 mm
Nabój 9 x 19 mm Parabellum
Magazynek pudełkowy, 30 lub 50 nab.
Wymiary
Długość 580 mm (z kolbą rozłożoną)
350 mm (z kolbą złożoną)
Długość lufy 130 mm
Masa broni 2,9 kg (bez amunicji)
Inne
Szybkostrzelność teoretyczna 850 strz/min

 

35 Komentarzy do “Pistolety maszynowe w Black Ops”

 1. [quote name=”kmm101″]Jaka 45-tka?[/quote]

  Jeśli dobrze zrozumiałem „ReyMysterio”, to chodziło mu o Carl’a Gustaf’a m/45. Przez przypadek, puścił ktoś plotkę, że takowy miał się pojawić i podawali jako dowód screeny spectre. Na Początku nie wiedzieli jak się nazywa stąd taki pomysł o Carl’u.

 2. [quote name=”dusiciel11″]tak na marginesie-Ak74u to NIE jest pistolet maszynowy.[/quote]
  [list][*] [/list]
  To zróbmy następną kategorię: subkarabinki dla AKS-74U, który będzie jedynym subkarabinkiem w grze (poza tym to jest bardzo podobne do pistoletów maszynowych…)

 3. [quote name=”Bartolek01″][list][*] [/list]
  To zróbmy następną kategorię: subkarabinki dla AKS-74U, który będzie jedynym subkarabinkiem w grze (poza tym to jest bardzo podobne do pistoletów maszynowych…)[/quote]

  Jakoś w CoD 4 zrobili osobną kategorię dla strzelb choć były tylko dwie ;p

 4. [quote name=”dusiciel11″]

  Jakoś w CoD 4 zrobili osobną kategorię dla strzelb choć były tylko dwie ;p[/quote]
  Wolisz żeby były załączone do karabinów tak? Strzelby to ODDZIELNY rodzaj broni, nie można ich zaliczyć do karabinów! AKS-74U to nie tyle co subkarabinek, ale (wg mnie) w przeważającej części PISTOLET MASZYNOWY. Był tworzony dla czołgistów, a o ile mi wiadomo czołgiści preferują pistolety maszynowe lub krótkie karabiny.

 5. [quote name=”Bartolek01″]Jejku! A już myślałem, że mp5 zwykłe będzie a tu znów skrócona wersja :([/quote]
  Może dlatego że dłuższa wersja musiała by mieć większą celność a krótka na gameplyu ma dosyć dużą celność więc byłby „overacurate” 😀

Dodaj komentarz