Strona główna Artykuły Sekretne emblematy tajnych operacji

Sekretne emblematy tajnych operacji

20
PODZIEL SIĘ

miniatura1Wydawać się może, że artykuł ten nie ma wiele wspólnego z Call Of Duty: Black Ops. Tylko jednak na pierwszy rzut oka. Prezentujemy dziś najlepsze (naszym zdaniem) emblematy, które noszą uczestnicy tajnych operacji. Jest to pierwsza część cyklu, który w nieco inny sposób ukazuje, czego dotyczyły i czego współcześnie dotyczą tajne zadania oraz przybliża tematykę najnowszej odsłony Call Of Duty.

 paglen-152

Jak Fenix z popiołów piekła…

Łacińska sentencja na naszywce to: „Diabeł, którego znasz”. Jest to motto operatorów satelitów szpiegowskich z Narodowego Biura Rozpoznania, którzy przyglądali się bacznie wrogim arsenałom z przestrzeni kosmicznej.

Narodowe Biuro Rozpoznania — jedna z agencji Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, zajmująca się rozpoznaniem strategicznym. Jedna z bardziej utajnionych agencji wywiadu USA. Utworzona została w sierpniu 1960, lecz informacje o jej istnieniu podano oficjalnie do wiadomości publicznej dopiero 18 września 1992.

 paglen-22

 Specjalna jednostka pilotów testujących

„Rat 55” – to kod wywoławczy pilotów latających na T-43A – skrót RAT pochodzi od radar testbed. Większość ekip pilotów testowych miała naszywki z elementami nawiązującymi do czarodziei, stąd czapka na głowie szczura.

paglen-20

Diamenty są wieczne…

Witamy w strefie 51

Na pustyni Nevada,w miejscu zwanymGroom Lake, znajduje się placówka najbardziej tajemniczych badań zaawansowanych prototypów Air Force.

 Podobno LockheedF-117A Nighthawk – samolot stealth był tam testowany przez ekipę noszącą takie naszywki.  

paglen-134

Kosmiczny szpieg jest gotów przekroczyć granicę Twojego kraju

Jet to z całą pewnością emblemat szpiegów. Łowcy i poszukiwacze pochodzenia wojskowych naszywek nie są jednak w stanie powiedzieć zbyt wiele na temat jej znaczenia, ani oddziału, który je nosił.

paglen-132

Drone atakuje z kosmosu

Jedne z najtajniejszych satelitów PAN, zostały wystrzelone na orbitę we wrześniu 2009. Żadna z agencji wywiadowczych ani militarnych nie przyznaje się do kontrolowania komunikacji przez satelitę.

Satelita PAN jest najprawdopodobniej wykorzystywany jak pośrednik w sterowaniu samolotami bezzałogowymi Predator i Reaper w Pakistanie i Afganistanie.

paglen-130

Jedyne co spada na Ziemię to Twoje tajemnice

Naszywka ta należy do hawajskiej 6594 grupy testowej, wykonującej różne zadania związane z wywiadem wojskiwym. Wczesny okres wykorzystywania satelitów do szpiegowania nie był tak wygodny i udoskonalony jak obecnie. Obrazy były rejestrowane na normalnej taśmie i musiały zostać dostarczone na Ziemię w celu odczytania i analizy.

„Spadająca gwiazda” oznacza karnistry z taśmami, wystrzelone z satelity nad Pacyfikiem. 6594 grupa testowa miałą za zadanie wyskoczyć z lecącego samolotu i przechwycić je jeszcze w powietrzu.

 

paglen-54

 

Im bardziej sekretny pojazd bezzałogowy, tym większa psychodela na naszywce…

Groom Lake to nie tylko miejsce testów najnowocześniejszych samolotów. To również dom Desert Prowler – drona bezzałogowego, prawdopodobnie powiązanego z RQ-170 Sentinel, który nie raz przeleciał nad Kandahar.

Operatorzy i załoga nie mogą afiszować się udziałem w programie, jednak ich naszywki coś nam zdradzają. Rzymskie numery 9 i 11, oko emanujące tęczą z błyskawicą pośrodku sugerują, że dron jest gotowy do…  czyżby marzył się odwet za 9/11 na powstańcach z Kandahar ?

Z tym emblematem związany jest kolejny, najprawdopodobniej naszą go operatorzy Desert Prowler. Symbolika jest jednak niejasna, poza (po raz kolejny) cyframi 9/11.

desert_prowler

 

Koniec części pierwszej. W dalszych odsłonach możecie spodziewać się najlepszych akronimów oraz naszywek, które noszą najwięksi twardziele tajnych operacji.

 

20 Komentarzy do “Sekretne emblematy tajnych operacji”

 1. Do paki to za mało, przyjdą po nas smutni panowie w czarnych garniturach albo jacyś noszący te naszywki. O zgrozo tu kałaszek nie wystarczy, musimy się zorganizować, uzbroić i opracować jakiś plan ucieczki. Najlepiej na Jamajkę!

 2. [quote name=”Py$!eK”]Po co to pisać na środku „Modernwar.pl”?[/quote]

  Po to żebyś się pytał…
  Pomyśl, a się dowiesz.

  EDIT:
  [b]”Podpisane gdyż zniknie problem z podkradaniem zdjęć z aukcji internetowej, strony WWW, galerii internetowej.”[/b]

  Dokładnie… 😉

Dodaj komentarz