Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: [Tutorial] Zmiana języka z PL na ENG + FIX dźwięku Die Rise i Downhill

[Tutorial] Zmiana języka z PL na ENG + FIX dźwięku Die Rise i Downhill 4 dni, 5 godzin temu #1

  • R_iel
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 12
Witam,

Jestem nowy forum i pomyślałem, że podzielę się z Wami metodą na zmianę języka w BO2 z polskiego na angielski. Powody, dla których chcielibyście zmieniać język:

1. Jeżeli macie problem z brakiem dźwięków na mapie Die Rise (dźwięki postaci) i Downhill (takich jak: "enemy has b", "uav inbound" itd.) to dzięki zmianie języka pozbędziecie się tego problemu, który dotyczy niestety tylko wersji PL/RUS gry. Dzięki tengel81 za odkrycie tego faktu
2. Polski wydawca co roku popełnia ten sam błąd. Polska czcionka użyta w grze jest fatalna, jej krój psuje wygląd nie tylko menu, ale wszystkich napisów w grze... Oryginalna czcionka wygląda o niebo lepiej.
3. Nagrywacie fimiki, fragmovie, poradniki a chcecie dotrzeć do szerszego grona odbiorców? Język angielski będzie na pewno lepszym wyborem.
4. Może chcecie sobie podszkolić język?
5. Różnica w cenie wersji polskiej i angielskiej wynosi prawie 50zł. Jeżeli komuś zależy na języku angielskim może zaoszczędzić te pieniądze (ceny wzięte z moonqq.pl)

Oryginalny temat znaleziony na forum: forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=3017842


INSTRUKCJA:
1. Ściągacie i odpalacie ten programik: www.mediafire.com/?z3s2so8xxj28i5v postępujecie zgodnie z komendami - są po angielsku, ale w końcu chcecie wersję angielską, prawda?
2. Gdy programik do zmiany języka zakończy swoje czynności ściągnijcie i wypakujcie to: www.2shared.com/file/DcNyp4xd/english.html do \Steam\steamapps\common\Call of Duty Black Ops II\zone
3. Zmieniacie język gry w Steamie: prawy klik na grę (BO2 Multiplayer i BO2 Zombies) właściwości -> język -> angielski. Steam dociągnie 300 mb dotatkowych danych.
3. Odpalacie grę


PS. Żaden ban nie grozi za zmianę języka w grze, zmieniłem język w grudniu i nie miałem z tym żadnych problemów, z DLC również
Jeżeli wyjdzie jakiś patch język angielski zostaje, jeżeli chcecie wrócić do polskiego - nie ma problemu, zmiana języka we właściwościach a następnie weryfikacja plików gry.


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 12 godzin, 4 minut temu przez R_iel.
Za tę wiadomość podziękował(a): tengel81

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 4 dni, 2 godzin temu #2

  • Axel93
  • Offline
  • Sierżant
  • Posty: 200
There was an error: System.IO.FileNotFoundException: Could not find file 'c:/program files (x86)/steam/steamapps/common/Call of Duty Black Ops II/sound/so_rts_afghanistan.polish.sabs'.

Co najlepsze, tylko na chomiku jest ten plik do ściągnięcia... x.x

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 3 dni, 20 godzin temu #3

  • Pysiek
  • Offline
  • Newsman
  • S1L3N7 H4CK3R
  • Posty: 824
Ten poradnik był tak potrzeby, że aż:


Od samej premiery głowiłem się jak to zrobić i powiem ci, że wiedziałem jak to zrobić już przed premierą.
MSI B75A-G43
Intel Core i5-3570
Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9
Gigabyte GeForce GTX 660 TI OC 3GB DDR5
OCZ Fatal1ty 550W SLI
WD Blue WD10EZEX 1TB 64MB SATA/600
SilentumPC Brutus 410
Zalman ZM-STG2
Razer Kraken Pro (green)
Razer Lachesis v2 (5600)
Razer Goliathus Speed Edition (Medium)
Razer Deathstalker
BENQ 21.5'' LED GW2250HM (1920x1080)
:pinch: Uwaga: Spoiler!
Ostatnio zmieniany: 3 dni, 20 godzin temu przez Pysiek.

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 3 dni, 19 godzin temu #4

  • Tigix
  • Offline
  • Kapral
  • Posty: 136
  • Pukty: 1
Poradnik bezuzyteczny, przynajmniej jak dla mnie. Ale może znajda się jakieś kompletne rookies którzy będą potrzebowali takiej pomocy.
Przepraszam za brak polskich znakow, moja klawiatura do tableta ich nie obsluguje!

"Przede wszystkim nigdy się nie bój. Wróg, który zmusza cię do wycofania jest równie przerażony."




Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 3 dni, 10 godzin temu #5

  • R_iel
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 12
Alex - zmieniłem język gry dwa razy i nie miałem takiego problemu. Zweryfikuj pliki gry w Steamie i błąd zniknie. Wtedy będziesz miał PL z powrotem. Następnie spróbuj odpalić jeszcze raz program do zmiany języka.

Reszcie chciałbym podziękować za ciepłe przyjęcie. W szczególności wszystko wiedzącemu koledze (i to przed premierą!), który wiedzę takową zachował tylko dla siebie. I drugiemu koledze, który wpadł napisać tylko, że jemu się to nie przyda...

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 3 dni, 9 godzin temu #6

  • Pysiek
  • Offline
  • Newsman
  • S1L3N7 H4CK3R
  • Posty: 824
Zachowałem takową wiedzę dla siebie, ponieważ nie będę po kolei wypisywać wszystkich mądrości i rozwiązań na wszelkie zagadnienia skoro są one zbędne i nikt o takowe nie pyta.

Z resztą myślałem, że jak się już coś wrzuca od siebie, to bierze się pod uwagę krytykę.
Ale masz rację, obrażaj się na tych którzy negatywnie oceniają twoją pracę i dalej wrzucaj poradniki które przydadzą się jedynie bardzo małemu gronie odbiorców.
MSI B75A-G43
Intel Core i5-3570
Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9
Gigabyte GeForce GTX 660 TI OC 3GB DDR5
OCZ Fatal1ty 550W SLI
WD Blue WD10EZEX 1TB 64MB SATA/600
SilentumPC Brutus 410
Zalman ZM-STG2
Razer Kraken Pro (green)
Razer Lachesis v2 (5600)
Razer Goliathus Speed Edition (Medium)
Razer Deathstalker
BENQ 21.5'' LED GW2250HM (1920x1080)
:pinch: Uwaga: Spoiler!
Ostatnio zmieniany: 3 dni, 9 godzin temu przez Pysiek.

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 3 dni, 8 godzin temu #7

  • R_iel
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 12
Nieważne ile osób z tego skorzysta, nawet jeżeli będzie to jedna osoba (np. Alex) to moim zdaniem warto. Od cod4 mamy ten sam problem problem z czcionką, w przypadku bo2 jest najwięcej "zachodu" ze zmianą języka - pomyślałem, że komuś to się przyda.

Nie obrażam się, nie mam na co, mój ironiczny komentarz wynikał z faktu, że jednak "w tą grę" gra wielu młodych ludzi, których podejścia do życia i ogólnego hejtowania nie rozumiem, to nie moje pokolenie.

Kolejna sprawa to różnica w cenie wersji polskiej i angielskiej - 50zł. Jeżeli komuś zależy na języku angielskim może zaoszczędzić te pieniądze
moonqq.pl/call-of-duty-black-ops-ii-uncut-steam-key.html
moonqq.pl/call-of-duty-black-ops-ii-pl-uncut-steam-key.html
Ostatnio zmieniany: 2 dni, 10 godzin temu przez R_iel.

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 1 dzień, 18 godzin temu #8

  • tengel81
  • Offline
  • Szeregowy Pierwszej Klasy
  • Posty: 23
  • Pukty: 3
Dzięki, szukałem tego bo na DIe Rise nie miałem głosów bohaterów, a są one bardzo przydatne przy robieniu easter egga. Problemem jest właśnie wersja językowa gry. Dodam tylko, że aby gra była rzeczywiście całkowicie po angielsku to trzeba jeszcze w bibliotece we właściwościach zmienić język na angielski. Trochę danych się jeszcze dociągnie. U mnie w trybie zombie było to ponad 300 mega.

Odp: Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 1 dzień, 15 godzin temu #9

  • mariiox
  • Online
  • Pułkownik
  • I cast a deadly shadow
  • Posty: 758
  • Pukty: 76
W sumie zawsze gralem w jezyku polskim, ale i tak znam gre na pamiec to pogram w angielskim ;p

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 1 dzień, 7 godzin temu #10

  • R_iel
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 12
tengel81 - U mnie nic więcej się nie ściągało, ale najwyraźniej czegoś brakowało u Ciebie

Dajcie znać czy Wam też oryginalna czcionka w grze bardziej się podoba.

Odp: Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 1 dzień, 5 godzin temu #11

  • tengel81
  • Offline
  • Szeregowy Pierwszej Klasy
  • Posty: 23
  • Pukty: 3
Ale czy też zmieniłeś język gry we właściwościach? Bo korzystając z Twojego poradnika odpaliłem grę i rzeczywiście wszystko było po angielsku, inna czcionka itd. ale głosów bohaterów (die rise i mapa downhill) wciąż nie było, a na tym mi właśnie zależało. Dopiero kiedy zmieniłem język na angielski we właściwościach gry, automatycznie ściągnęło mi te 300 mega i pojawiły się głosy. Nie wiem czy czegoś brakowała bo przecież gra bez problemu odpalała, a gdybym miał jakieś braki to chyba by tak nie było. Tak czy siak, dzięki za poradnik.
Za tę wiadomość podziękował(a): R_iel

Re: Zmiana języka gry z PL na ENG - poradnik 1 dzień, 3 godzin temu #12

  • R_iel
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 12
We właściwościach nie zmieniłem, ale spróbuję i dam znać czy u mnie też rozwiązało problem z brakiem dźwięków "lektora" na mapie Downhill.

Gdy ściągnąłem DLC pomyślałem, że ten błąd wynika właśnie z zamiany języka gry, jednak powrót do j. polskiego nic nie zmienił. Jeżeli zmiana języka we właściwościach pomoże, to znaczy, że Ty rozwiązałeś problem i nie omieszkam Tobie podziękować

EDIT: Dzięki tengel81! Działa Dodałem to do poradnika
Ostatnio zmieniany: 12 godzin, 26 minut temu przez R_iel.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.50 sekundy

Sklep ModernWar

Na forum

Więcej postów »

Komentarze

No posts to display.

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi Cookie Monster Pl Złóż mu życzenia!

Dziś urodziny obchodzi Toxus Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić Avo . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić akces . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić black . Nie zapomnij o zyczeniach!

Jutro urodziny będzie obchodzić dzojstik13 . Nie zapomnij o zyczeniach!

BIGJoe będzie obchodzić urodziny za 3 dni!

FragHunter będzie obchodzić urodziny za 3 dni!