Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nasze kochane Black Ops a windows...

Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 09:41 #1

Witam
Rozmawiamy tutaj tylko o Black Ops Multiplayer, ponieważ to nas interesuje. Ostatnio doszły mnie słuchy, że BO lepiej chodzi na windows xp, niż 7. Mam oryginalny windows 7 64 bit i mocny sprzęt, a gra nie chodzi jakoś rewelacyjnie. Kolega też miał windows 7, potem zamienił na xp i powiedział, że ma więcej fps. Na jakimś forum ktoś robił porównanie i na xp miał 70 fps, a na 7 40 fps. Chciałbym się dowiedzieć od innych, którzy mają właśnie te 2 windowsy i mogliby zrobić porównanie, bądź już to zrobili.
Pozdrawiam

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 10:14 #2

  • Grzen1o
  • Offline
  • Generał brygady
  • Posty: 1041
  • Pukty: 11
to jest tak ze ci co maja xp i maja malo fps ida na win7 i dziala lepiej i na odwrot

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 15:01 #3

  • Sgt. Roach
  • Offline
  • Porucznik
  • MW3 and BF3 - coming soon...
  • Posty: 399
  • Pukty: 67
To jest wina treyshit, bo wiadomo, że xp już jest przestarzały i niepraktyczny, a oni robią grę na xp...

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 15:30 #4

  • Grzen1o
  • Offline
  • Generał brygady
  • Posty: 1041
  • Pukty: 11
gra jest obslugiwana przez viste, xp i win7 niewypisuj bzdur, jednemu dziala lepiej na jednym systemie, a drugiemu na drugim

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 16:42 #5

  • BisHoP
  • Offline
  • Porucznik
  • 5 minuts... wait! no.... Tango Down ;)
  • Posty: 375
  • Pukty: 35
Może to tylko zbieg zdarzeń,ale ja mam windows 7 orginalne, i gra mi chodzi rewelacyjnie, jeśli chodzi o fps-y. oczywuiście XP to jest jest typ Windowsa który funkconuje lepiej od 7 jęsli chodzi o gry, ogółem mówie, ale porównując u mnie, to dla mnie lepszy do BO jest windows 7 no ale xp też jest wysoko.

Powiem tak jeśli chcesz mieć drogie, mocno wymagające gry na swoim kompie takie jak BO, MW2, BF Bad Company 2 itp. itd. to windows 7 lepiej się sprawdza od XP.
adres

"Stasiu pamiętaj, jak będzie gonić cię policja, walnij takiego w łeb deską serfingową i krzycz wysoka fala"

FAIL!!! BisHoP is Zoombie!

"Macie się okopać, nie ważne gdzie, mozecie się nawet Okopać na środku Oceanu, ale musicie to zrobić"
Herman Gering


Jeśli pomogłem, naciśnij DZIĘKUJE!

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/01/2011 19:23 #6

  • DeTon
  • Offline
  • Global Mod
  • CONFIDENTIAL
  • Posty: 1235
  • Pukty: 34
@Pietru11 Czy masz kartę z Nvidi i dwurdzeniowy procesor, lub kartę muzyczną inną niż zintegrowaną? Wszystko to może działać na korzyść XP, a niekorzyść 7/Vista. Za dłuższy czas zrobię takie porównanie i dam znać.

dead for cheaters, glock18, gl, ls, marty
Ostatnio zmieniany: 03/29/2011 07:15 przez DeTon.

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/28/2011 08:56 #7

  • kryb
  • Offline
  • Szeregowy
  • Posty: 1
  • Pukty: 2
Tak naprawdę podstawowa różnica między XP a 7 to wersja obsługiwanego DirectX. W XP możesz obsłużyć standardowo wersję 9 a w 7 wersje 11. Jak wiadomo biblioteki DirectX mają za zadanie zapewnić wysoką wydajność grom, co w tym wypadku może (ale nie musi) przełożyć się na wyższą ilość FPS na XP. Na DirectX w wersji 9 nie uzyskasz takich efektów jak na DirectX w wersji 11, w związku z tym są szanse aby uzyskać większą ilość FPS. Wiadomo też, że duże znaczenie ma karta graficzna, ale tu można powiedzieć ogólnie - im mocniejsza tym lepiej, im wyższa wersję DirectX potrafi obsłużyć, tym lepiej

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/28/2011 21:46 #8

Wiele ludzi mi mowilo ze na xp lepiej chodzi, to nie jest jakis moj wymysl jakby co ;P
Na xp jest directx 9, na 7 11 proste, ale czy da sie na 7 ustawic directx 9 ?
Procek i7 930, radeon 5850 4gb RAM 1600mhz (na xpku 2gb)

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 07:17 #9

  • DeTon
  • Offline
  • Global Mod
  • CONFIDENTIAL
  • Posty: 1235
  • Pukty: 34
m mocniejsza tym lepiej, im wyższa wersję DirectX potrafi obsłużyć, tym lepiej

O czym Ty w ogóle mówisz skoro BO ze wszystkimi CoDami wstecz, obsługuje tylko do DX9?
W tym przypadku to nie ma znaczenia.

dead for cheaters, glock18, gl, ls, marty

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 07:39 #10

  • Krwotocz
  • Offline
  • Sierżant
  • Posty: 164
  • Pukty: 33
Są dwie rzeczy które na to wpływają:
1. XP po prostu ma mniejsze wymagania, nie używa tyle zasobów, RAM.
2. Silnik CoD był pisany na XP przecież, a z tego co mi wiadomo to w silniku nie zaszły prawie żadne zmiany.

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 09:12 #11

  • DeTon
  • Offline
  • Global Mod
  • CONFIDENTIAL
  • Posty: 1235
  • Pukty: 34
Ale jakoś MW2 na sevenie potrafi niektórym działać nawet szybciej niż na XP, np. ja miałem takie wrażenie.

dead for cheaters, glock18, gl, ls, marty

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 09:52 #12

Win 7 potrafi wykorzystać zasoby sprzętowe nowych komputerów bo np co z tego że masz procek i6, wypasioną grafe i płyte główną jak grasz na Xp BO jest źle zoptymalizowany i dlatego różnie działa każdemu na kompie...
Za tę wiadomość podziękował(a): DeTon

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 11:25 #13

  • Markutez
  • Offline
  • Major
  • Mowa jest srebrem, a milczenie owiec...
  • Posty: 503
  • Pukty: 24
@Up
Zgadzam się z tobą w zupełności. Ale tak już z grami bywa, jedne lepiej pracują na kartach od Nvidia a inne lepiej na tych od AMD. Z procesorami jest podobnie (wykorzystanie rdzeni). Jakby Black Ops leciał na silniku któregoś z MW to by było pięknie, widocznie Treyarch chcieli się popisać i im trochę nie wyszło



(Phenom II Quad-Core 945 + Noctua NH-D14; Gigabyte GA-MA790XT-UD4P; Sapphire Radeon HD 5870 1GB; Patriot DDR3 8GB 1333MHz; SB X-Fi Xtreme Gamer; Windows 7 64-bit)
Za tę wiadomość podziękował(a): misiek1784

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 11:39 #14

  • DeTon
  • Offline
  • Global Mod
  • CONFIDENTIAL
  • Posty: 1235
  • Pukty: 34
To jest wszystko od Id Tech 3, tylko że Treyarch miał swoją własną wersję tego silnika po zrobieniu WaW, który zmodyfikował potem na potrzeby BO, nieudanie.

dead for cheaters, glock18, gl, ls, marty
Ostatnio zmieniany: 03/29/2011 11:40 przez DeTon.

Odp: Nasze kochane Black Ops a windows... 03/29/2011 15:13 #15

  • Markutez
  • Offline
  • Major
  • Mowa jest srebrem, a milczenie owiec...
  • Posty: 503
  • Pukty: 24
@DeTon
Jak ktoś jest zdolny inaczej to i Cryengine popsuje. Mi od samego początku nie przypadł do gustu zmodyfikowany silnik przez Treyarch, tekstury są jakieś takie niewyraźne a wiadomo że silnik Id Tech 3 słynie z ostrości i bogactwa detali.

Ok, koniec offtopu



(Phenom II Quad-Core 945 + Noctua NH-D14; Gigabyte GA-MA790XT-UD4P; Sapphire Radeon HD 5870 1GB; Patriot DDR3 8GB 1333MHz; SB X-Fi Xtreme Gamer; Windows 7 64-bit)
Ostatnio zmieniany: 03/30/2011 04:47 przez DeTon.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Postman, J!g5aw, Irek, Modzian, Err0r
Wygenerowano w 0.56 sekundy

Na forum

Więcej postów »

Komentarze

Więcej postów »

Najwięcej podziękowań

Najwięcej Podziękowań
Martum 100
Grrrr 65
bioshock 56
J!g5aw 50
Deagle 48

Urodziny

Dziś urodziny obchodzi PROkurator Złóż mu życzenia!

Dziś urodziny obchodzi Szamar Złóż mu życzenia!

Jutro urodziny będzie obchodzić martut . Nie zapomnij o zyczeniach!

M@rt3n$ będzie obchodzić urodziny za 4 dni!

TrenejQ będzie obchodzić urodziny za 5 dni!